BANJALUKA Predsjednik Narodne skupštine Republike Srpske Nedeljko Čubrilović poručio je danas da očekuje dalje angažovanje, povezivanje i saradnju između policije, tužilaštava i svih drugih subjekata u oblasti suzbijanja kriminaliteta, a posebno otkrivanju, istraživanju i ukazivanju na sve vrste krivičnih djela, kao i oduzimanje nezakonito stečene imovine.
Povodom obilježavanja Dana policije Republike Srpske, Čubrilović je uputio čestitku ministru unutrašnjih poslova Draganu Lukaču, direktoru policije Gojku Vasiću, kao i svim pripadnicima policije Srpske.
"Ohrabreni i podstaknuti dosadašnjim zapaženim rezultatima, ali istovremeno i svjesni izazova u dolazećem vremenu, izražavamo vjerovanje da će policija Republike Srpske, kao jedna od najorganizovanijih bezbjednosnih struktura u regionu, još više biti posvećena svojim stručnim, profesionalnim i odgovornim poslovima i zadacima usmjerenim na ostvarivanje borbe protiv organizovanog kriminala, mita i korupcije, i iskorjenjivanja svih društveno štetnih pojava", navodi se u čestitki.
Čubrilović je istakao da za održavanje stabilnog bezbjednosnog ambijenta u Republici Srpskoj i šire, očekuje dalje angažovanje policije Srpske, posebno u domenu sofisticiranih oblika kriminaliteta, terorizma, javnog reda, bezbjednosti saobraćaja i drugo.
"Očekujemo, takođe, nastavak dosadašnje veoma plodne saradnje u obavljanju vaših poslova i zadataka sa stranim partnerima, posebno u sprečavanju najtežih oblika krivičnih djela i organizovanog kriminala na međunarodnom nivou", rekao je Čubrilović.
On je izrazio punu podršku naporima na organizacionom, kadrovskom, stručnom i tehnološkom osposobljavanju policije na osnovu savremenih standarda i kriterijuma u okruženju i šire.