Srpski član i predsjedavajuća Predsjedništva BiH Željka Cvijanović razgovarala je u Antaliji sa premijerom Mađarske Viktorom Orbanom, koga je upoznala o trenutnoj političkoj i ustavnoj krizi u BiH i zahvalila mu za izuzetno razumijevanje i izbalansiran odnos prema svima u BiH.
"Uvijek je zadovoljstvo razgovarati sa premijerom Orbanom, našim iskrenim i osvjedočenim prijateljem. Tokom današnjeg sastanka u Antaliji razgovarali smo i o aktuelnim globalnim, evropskim i regionalnim pitanjima", napisala je Cvijanovićeva na "Instagramu".
Ona je naglasila da postoji obostrana opredijeljenost ka daljem jačanju uspješne saradnje i realizaciji zajedničkih projekata, prenosi Srna.
Cvijanovićeva boravi u Antaliji gdje učestvuje na Diplomatskom forumu, koji je počeo juče, a tokom tri dana okupiće više od 4.800 učesnika iz više od 140 zemalja.
Forum se održava pod pokroviteljstvom predsjednika Turske Redžepa Tajipa Erdogana, a tema je "Povratak diplomatije u fragmentiranom svijetu”.