BUDIMPEŠTA - Predsjedavajuća Predsjedništva BiH Željka Cvijanović zahvalila je mađarskom premijeru Viktoru Orbanu na lijepom i prijateljskom dočeku.
"Hvala Viktoru Orbanu na lijepom i prijateljskom dočeku", napisala je Cvijanovićeva na "Instagramu", a prenosi Srna.
Ona se danas u Budimpešti sastala sa Orbanom, a nakon tet-a-tet sastanka, održan je sastanak delegacija iz dvije zemlje.
Cvijanovićeva će se u okviru zvanične posjete Mađarskoj sastati u Sentandreji sa Njegovim preosveštenstvom episkopom budimskim Lukijanom, te posjetiti Crkvu Uspenja Presvete Bogorodice i Srpski pravoslavni muzej Eparhije budimske.
Ona se juče, prvog dana posjete, sastala sa predsjednikom Mađarske Katalin Novak.