BiH

DNS i NSS u koaliciji

T.Š.

BANJA LUKA – Na sedmoj sjednici Glavnog odbora Demokratskog narodnog saveza (DNS), održanoj juče u Banjaluci, sklopljen je sporazum između te stranke i stranke Nova snaga Srpske (NSS) o daljem koalicionom djelovanju pod jednim nazivom DNS.

Marko Pavić, predsjednik DNS-a, istakao je da je u narednom periodu moguće ukrupnjavanje političke scene RS, odnosno da pored NSS, još neke stranke treba da priđu DNS-u. Naveo je da vrijeme u kome je aktuelno pitanje reforma policije BiH, kada se traži ukidanje RS i vrijeme kada treba da se donese odluka o otcjepljenju Kosova, nije povoljno za donošenje odluka o promjenama Ustava BiH.

Najčitanije