BiH

Đokić: Borci preoštro sude o novom zakonu o PIO

Đokić: Borci preoštro sude o novom zakonu o PIO
Đokić: Borci preoštro sude o novom zakonu o PIO
Srna

BANjALUKA - Ministar rada i boračko-invalidske zaštite Republike Srpske (RS) Petar Đokić smatra preoštrom ocjenu Odbora boračkih organizacija Sarajevsko-romanijske regije da je novi zakon o penzijsko-invalidskom osiguranju (PIO) štetan za boračke kategorije stanovništva.

Đokić je u izjavi Srni rekao da ova ocjena ne odgovara realnom stanju u odnosu na ono što Vlada RS i vlasti Srpske čine za boračku populaciju duži niz godina.

"Sve boračke strukture u narednom vremenskom periodu imaju priliku da se maksimalno uključe u razmatranje Zakona o PIO i donošenja novog zakona o pravima boraca", rekao je Đokić, komentarišući zaključak članova Odbora boračkih organizacija Sarajevsko-romanijske regije u Han Pijesku da neće pristati da zakon o penzijsko-invalidskom osiguranju stupi na snagu prije donošenja zakona o pravima boraca.

Đokić je rekao da vlast RS i te kako poštuje borce, napominjući da "sve što se radi mora da se stavi u kontekst realnog i mogućeg unutar Srpske".

"Moramo učiniti sve da RS sada i u budućnosti bude stabilna, da bude u stanju da izvršava svoje zakonom utvrđene obaveze i da nijednim potezom kojeg povlači bilo ko ne ugrozimo stabilnost RS i da ne zaustavimo njen dalji demokratski i svaki drugi razvoj", zaključio je Đokić.

Željko Lalić, predsjednik ovog odbora koji pokriva osam boračkih organizacija ove regije, rekao je na sastanku u Han Pijesku da borci nisu zadovoljni radom Vlade RS kada je riječ o stambenom zbrinjavanju ove kategorije, popravci Vojničkog spomen-groblja na Sokocu, zakonskim rješenjima. On je napomenuo da će novim Nacrtom zakona o PIO biti oštećeno 43 000 boraca prve kategorije, ratni-vojni invalidi i porodice poginulih boraca.

Najčitanije