BANJALUKA - Predsjednik Republike Srpske Milorad Dodik izjavio je večeras da je Srbija prošla kroz fer i demokratske izbore, i istakao da će RS poštovati volju građana Srbije.
Čestitajući pobjedniku predsjedničkih izbora u Srbiji Tomislavu Nikoliću, Dodik je rekao da poraz Borisa Tadića ne doživljava kao svoj poraz iako je učestvovao u njegovoj izbornoj kampanji i pružio mu otvorenu podršku.
- Što bih to doživljavao kao lični poraz. Mnoge stvari u politici ne doživljavam lično. Građani Srbije su odlučili, ja poštujem njihovu volju i to je to - kazao je Dodik za Federalnu televiziju.