BiH

Dodik: RS ne ugrožava bezbjednost BiH

Srna

PODGORICA - Premijer RS Milorad Dodik izjavio je da RS ne ugrožava bezbjednost BiH, niti bezbjednost zapadnog Balkana.

"RS izvršava svoje dejtonske obaveze, ne spori nijednu nadležnost BiH po Dejtonu, ali spori one koji se žele oteti Srpskoj i transferisati na nivo BiH, čak upakovane u priču o nekoj boljoj ili evropskoj budućnosti BiH", rekao je Dodik, prenose podgorički mediji.

On je ocijenio da je Dejtonski sporazum ugrožen u BiH uprkos tome što su mu ljudi u RS privrženi.

"RS ne ugrožava evropske vrijednosti poštovanjem Dejtonskog sporazuma. BiH je za Srpsku u političkom smislu moranje i mi to moranje poštujemo", rekao je Dodik.

On je ponovio da bi referendum u RS o odnosu građana prema Dejtonskom sporazumu trebalo da se održi najkasnije do jula.

Narodna skupština RS usvojila je 10. februara Zakon o referendumu i građanskoj inicijativi.

Najčitanije