BANjALUKA - Predsjednik Republike Srpske (RS) Milorad Dodik ponovio je, tokom razgovora sa ambasadorom Rusije u BiH Aleksandrom Bocan-Harčenkom, opredijeljenost Srpske za striktno poštovanje izvornog Dejtonskog sporazuma.
Dodik je istakao da će Srpska i ubuduće raditi na svome jačanju, ne sporeći pri tome državnoj zajednici BiH teritorijalni integritet i međunarodni subjektivitet, saopšteno je iz kabineta predsjednika RS.
Predsjednik RS i ruski ambasador razgovarali su danas u Banjaluci i o ekonomskoj saradnji Srpske i Rusije i konstatovali da se ona odvija na vrlo visokom nivou, uz obostrano zadovoljstvo.
Dodik i Bocan-Harčenko razmijenili su mišljenja i o ostalim aktuelnim pitanjima u RS i BiH.