BANJALUKA - Predsjednik Republike Srpske Milorad Dodik rekao je danas da opozicija ima legitimno i demokratsko pravo da iskoristi sva zakonska i politička sredstva za promociju svojih ciljeva.
"To za mene nije ništa sporno, ali sve što bi prelazilo tu mjeru je sporno. Smatram da su ekonomska politika i budžet urađeni u skladu sa metodologijama koje se inače koriste, i u njima su, pogotovo u budžetu, veoma transparentno istaknute sve stavke i sve jasno precizirano.Ne znam zašto je nekome potrebno dodatno objašnjenje", rekao je Dodik novinarima u Banjaluci.
On je napomenuo da će uskoro biti održana sjednica Narodne skupštine Republike Srpske na kojoj će biti razmatran prijedlog budžeta gdje opozicija može da postavi pitanja, dobije odgovore i koncipira svoje akcije, te da je neprimjereno unaprijed nečim uslovljavati Vladu.
Poslanik SDS-a u Narodnoj skupštini Republike Srpske Neđo Glamočak rekao da su poslanici SDS-a dobili materijale koji se odnose na prijedloge budžeta i ekonomske politike za narednu godinu, ali da očekuju i odgovor ministra finansija Srpske Zorana Tegeltije na zahtjev da se uputi dodatni materijal u vezi sa kompletnim budžetskim rashodima.
"U zavisnosti od toga kakvi će biti dodatni materijali, Klub poslanika SDS-a odrediće se koje će mjere i radnje preduzimati", dodao je Glamočak.