BANjALUKA - Predsjednik Vlade Republike Srpske (RS) Milorad Dodik čestitao je U subotu građanima Srpske 9. maj, Dan pobjede nad fašizmom i Dana Evrope.
"Povodom 9. maja, Dana pobjede nad fašizmom i Dana Evrope, u ime Vlade RS i svoje ime, svim građanima RS čestitam ovaj značajan praznik. Deveti maj je prilika da se svi zajedno prisjetimo veličanstvene pobjede slobodarskog i pravdoljubivog svijeta nad fašizmom u Drugom svjetskom ratu i odamo počast svim žrtavama antifašističke borbe", navodi se u čestitki.
Premijer Srpske je naglasio da je mnogo života ugrađeno u temelje današnjeg slobodnog svijeta, koji svoju sadašnjost i budućnost nastavlja da izgrađuje na vrijednostima slobode i jednakosti i ova činjenica uvijek treba da nam bude podsjetnik, da nikad ne posustanemo u dostizanju još boljeg i pravednijeg društva.
"Vlada RS, na ovaj dan, koji je, istovemeno, i Dan Evrope podsjeća na istorijsku ulogu našeg naroda u stvaranju slobodne i demokratske Evrope, kao i na svoju opredijeljenost za pridruživanje porodici evropskih naroda kojoj smo oduvijek pripadali", ističe se u čestitki premijera Srpske.