BIJELJINA - Predsjednik Republike Srpske Milorad Dodik prisustvuje danas liturgiji koja se u Bijeljini u Crkvi Svetog Đorđa služi povodom slave grada Svetog Pantelejmona.
Liturgiji prisustvuju i delegacije 25 bratskih i prijateljskih gradova, gradonačelnik Bijeljine Mićo Mićić sa saradnicima, predstavnici političkih stranaka iz Bijeljine i Republike Srpske, diplomatskog kora, kao i brojni vjernici.
Liturgiju služi NJegovo preosveštenstvo episkop zvorničko-tuzlanski Fotije.
Nakon liturgije, litija će od Crkve krenuti ulicama grada do zgrade Gradske uprave gdje će u 11.00 časova biti obavljeno tradicionalno lomljenje slavskog kolača.
Kum ovogodišnje slave je gradonačelnik Leskovca Goran Cvetanović.