BANJALUKA - Predsjednik Republike Srpske Milorad Dodik izjavio je danas saučešće premijeru Japana Šinzu Abeu povodom stradanja više od sto ljudi u katastrofalnim poplavama i klizištima koje su pogodile ovu zemlju.
"Molim Vas da porodicama nastradalih prenesete izraze iskrenog saučešća i solidarnosti zbog bola koji ih je zadesio", naveo je Dodik u telegramu koji je uputio u svoje i ime građana Republike Srpske.
Predsjednik Srpske poručio je da cjelokupna javnost u Republici Srpskoj, s posebnom pažnjom prati napore spasilačkih ekipa na pronalaženju preživjelih.
On je naveo da javnost Srpske želi da Japan što prije prevaziđe posljedice nevremena u kojem je više desetina ljudi izgubilo živote, a veliki broj njih se vodi kao nestalo.
U nevremenu koje je zadesilo zapadni dio Japana u poplavama i klizištima stradalo je, prema najnovijim podacima, 109 ljudi.