BiH

Dodik vjeruje u prudski proces

N.N.

BANJALUKA - Milorad Dodik, predsjednik Vlade RS i lider SNSD-a, izjavio je juče da mu je žao što nije održan sastanak lidera osam političkih partija u Mostaru jer je na dnevnom redu trebalo da bude pitanja o ekonomskoj situaciji u BiH, koja može prouzrokovati neuspjeh sa MMF-om i izazvati dramatične posljedice.

On je kazao da bi eventualni neuspjeh aranžmana sa MMF-om mogao da izazove dramatične posljedice prije svega u FBiH i naglasio da će RS sigurno imati jasan odgovor i ostaće stabilna bez obzira na sve.

Dodik smatra da je potpuno neodgovorno izgubiti 400 miliona evra koji bitno mogu da stabilizuju finansije BiH i ojačaju njenu perspektivu.

Priče o trošenju novca dobijenog privatizacijom za tekuće budžetske troškove on je nazvao spekulacijama.

"Nijedan fening nije otišao u pokrivanje tekućih budžetskih obaveza. To je potrebno da kažem jer se stvaraju spekulacije nekih kvazianalitičara koji pokušavaju da budu zapaženi lažnim tvrdnjama, koje kao i uvijek kratko traju", rekao je Dodik.

On je naveo da je do sada upotrijebljeno nešto više od 300 miliona KM za radove izvedene širom RS, a da je na računima Vlade RS neutrošenih više od 960 miliona KM.

Dodik je dodao da su za 150 miliona već odobreni projekti, čija se realizacija čeka.

Kazao je da vjeruje u nastavak prudskog procesa bez obzira na opstrukcije od strane Sulejmana Tihića, lidera SDA.

Naveo je da je zajedno sa Draganom Čovićem, liderom HDZ BiH, prihvatio da se proširi prudski proces na predstavnike svih partija, ali da nije dobro što je sastanak u Mostaru otkazan za deset dana.

"Kad god budem pozvan odazvaću se. Jedino neću u Francusku'', rekao je Dodik.

Najavio je da će se u četvrtak ili petak biti održane konsultacije Rajka Kuzmanovića, predsjednika RS, sa liderima političkih stranaka Srpske.

Najčitanije