MOSTAR - Dojava da je u Tržnom centru "Tuš" u Mostaru postavljena eksplozivna naprava najvjerovatnije je bila lažna, rečeno je Srni u MUP-u Hercegovačko-neretvanskog kantona.
U Operativnom centru MUP-a Hercegovačko-neretvanskog kantona Srni je rečeno da je provjera zajedničkih prostorija i jednog dijela tržnog centra završena u 12.00 časova, ali da je tržni centar zatvoren na 12 časova zbog predostrožnosti.
"Uviđaj su izvršili pripadnici Odjeljenja kontra-diverzijske zaštite, a policija i zaštitarska firma će obilaziti ovaj objekat i držati ga pod nadzorom. Policija nije pronašla ništa u objektu", rekli su u Operativnom centru, dodavši da je najvjerovatnije riječ o lažnoj dojavi.
U subotu oko 10.00 časova mostarska policija dobila je dojavu da je u Tržnom centru "Tuš" kod mostarske tržnice postavljena eksplozivna naprava.