BiH

Džombić: RS neće odustati od traženja istine

Džombić: RS neće odustati od traženja istine
Džombić: RS neće odustati od traženja istine
D.Š.

BANJALUKA - RS nikada neće odustati od traženja istine i pravde za stradale pripadnike JNA koji su u tuzlanskoj koloni 15. maja 1992. godine izgubili živote dok su izlazili iz Tuzle, rekao je danas Aleksandar Džombić, predsjednik Vlade RS.

 

Rekao je da je obilježavanje stradanja pripadnika JNA prilika da bude odat pomen i da se sjete žrtava zločina.

"Nesporno je da se tih tragičnih dana 1992. godine dogodio zločin,  kao što je nesporna i odgovornost vlasti opštine Tuzla koje su garantovale bezbjedan izlazak pripadnicima JNA iz grada. Nepobitne su činjenice da su, nepoštujući sporazum o mirnom i bezbjednom napuštanju grada, pripadnici Patriotske lige, "Zelenih beretki" i jedinica TO BiH izvršile mučke napade na pripadnike JNA koji su u mirnodopskoj formaciji napuštali grad. To je tragični događaj koji ne želimo, nećemo i nikada ne smijemo zaboraviti", rekao je Džombić.

Dodao je da je dužnost i obaveza prema žrtvama i njihovim porodicama da svake godine na ovaj datum dostojanstveno, kako i dolikuje srpskom narodu, "mirnom šetnjom sa upaljenim svijećama i cvijećem odamo počast stradalima".

"Uvjeren sam da će i pored nerazumljivih prepreka, istina i pravda u ovom slučaju ugledati svjetlost dana i da će krivci za koje postoje svi dokumentovani dokazi odgovarati za nedjela koja su počinili prema nevinim žrtvama", rekao je Džombić.

Najčitanije