SARAJEVO - Prvi sastanak Radne grupe za organizaciono-tehničke pripreme za realizaciju izbornog procesa u inostranstvu održan je danas u sjedištu Centralne izborne komisije (CIK) BiH u Sarajevu.
Sastanak je održan s ciljem pripreme planova informisanja birača i organizacije izbora van BiH.
Radna grupa sastoji se od predstavnika CIK-a i Ministarstva inostranih poslova u Savjetu ministara.
"Sastanak je bio veoma produktivan, a razmatrane su teme vezane za proces registracije, edukacije i informiranja birača van BiH. Obje institucije su opredjeljene da rade na povećanju broja registriranih birača iz inostranstva", saopšteno je iz CIK-a.
U ime CIK-a BiH u Radnu grupu su imenovani Irena Hadžiabdić, Ahmet Šantić i Vlado Rogić, dok Ministarstvo inostranih poslova predstavljaju Frano Planinić, Đorđe Latinović i Ruzmira Tihić-Kadrić.