SARAJEVO - Ambasador BiH u Norveškoj Elma Kovačević izjavila je da niko od građana BiH koji danas žive u ovoj zemlji nije izrazio želju da se vrati u BiH, nakon nedavnog terorističkog napada.
Kovačevićeva je za sarajevsko "Oslobođenje" naglasila da građani BiH sasvim jasno vide da su Vlada i građani Norveške jednodušni u osudi tog terorističkog akta.
"Vrijednosti norveškog društva, na osnovu kojih su i naši građani našli utočište, ovdje se još jače brane i time jasno daju do znanja brojnim imigrantskim grupama, pa i našim građanima, da treba da ostanu tu gdje jesu", istakla je Kovačevićeva.
Ona je dodala da su građani BiH, prema riječima brojnih norveških zvaničnika, najintegrisanija i najobrazovanija imigrantska grupa u Norveškoj, te izrazila nadu da će jednog dana, kada se popravi ekonomska situacija u BiH, bar neki od njih početi da se vraćaju u BiH.