BiH

Gradska konferencija Aktiva žena SNSD-a: Žene glavni oslonac stranke

Gradska konferencija Aktiva žena SNSD-a: Žene glavni oslonac stranke
Gradska konferencija Aktiva žena SNSD-a: Žene glavni oslonac stranke
LJ. Radić, Foto: A.Čavić

BANJALUKA, MODRIČA - Na predstojećim lokalnim izborima potrebno je 40 odsto žena na izbornim listama, a iako se članice SNSD-a već nalaze se na nekim od najviših funkcija vlasti, u organima stranke potrebno ih je još više, poručila je juče Nada Tešanović, predsjednica Aktiva žena socijaldemokrata.

Tešanovićeva je na gradskoj konferenciji Aktiva žena socijaldemokrata Banjaluka rekla da SNSD ima snagu u ženama i izrazila nadu da će uz borbu Aktiva žena biti ostvareni još bolji rezultati ove stranke.

Igor Radojičić, predsjednik Gradskog odbora SNSD-a, rekao je da su žene dale ogroman doprinos SNSD-u, koji posljednjih 10 godina učestvuje u vlasti na republičkom i lokalnom nivou.

"Aktiv žena socijaldemokrata je najveći u RS, što nosi i veliku odgovornost. Ovo će biti ekonomski i politički izazovna godina, ali i dalje tvrdimo da nema alternative i boljih od nas. Žene koje nose jednu stranku daju šansu za pobjedu", poručio je Radojičić te članicama SNSD-a čestitao 8. mart.

Gordana Lihović, predsjednica Gradske organizacije Aktiva žena SNSD-a Banjaluka, rekla je da još postoji strah od odabira žena na razne funkcije, iako one pokazuju veću agilnost i odanost.

"Kada je riječ o gradskom parlamentu, za razliku od nekadašnje situacije, kada je iz SNSD-a bilo više od 50 odsto žena, sada ih nema u Skupštini grada", rekla je Lihovićeva.

Predstavnice Aktiva žena socijaldemokrata Banjaluka su usvojile i odluku o unutrašnjoj organizaciji, te izabrale Predsjedništvo GO Aktiva.

Milorad Dodik, predsjednik SNSD-a, preksinoć je na osmomartovskoj proslavi u Modriči, koju je organizovao Aktiv žena Opštinskog odbora SNSD-a, rekao da su žene glavni oslonac stranke i jedan od važnih faktora stabilnosti RS.

"Žene bolje razumiju stanje u društvu i više su zabrinute za stabilnost i mir.

Nastavićemo sa obilaskom svih opštinskih odbora u RS i sa ženama SNSD-a proslaviti Dan žena", kazao je Dodik.***

Najčitanije