BiH

Hiljade ljudi stigle u Srebrenicu

Hiljade ljudi stigle u Srebrenicu
Foto: Anadolija | U Srebrenicu dosad pristiglo 177 autobusa i 2.306 automobila

SREBRENICA – U Srebrenicu je jutros do 09.00 sati pristiglo 177 autobusa i 2.306 automobila s građanima koji će prisustvovati današnjoj komemoraciji žrtvama zločina, rečeno je Feni u Štabu akcije „Srebrenica 2018“.

Zasad sve protiče mirno i u skladu s planom obezbjeđenja današnjeg skupa.

Štab akcije „Srebrenica 2018“, koji rukovodi obezbjeđenjem komemorativnog skupa u Potočarima, zasjeda od ranih jutarnjih sati.

Osim nadležnih iz policije RS, u Štabu su prisutni i predstvanici drugih bezbjednosnih agencija, kao i međunarodnih organizacija.

MUP RS je nosilac aktivnosti osiguranja današnjeg komemorativnog skupa u Srebrenici, a sve policijske strukture koje su takođe angažovane na tom poslu imaju dobru saradnju s ciljem da sve protekne bez incidenata.

U Potočarima i Srebrenici od sinoć je vrlo tiho, javlja Klix.ba.

Volonteri, službenici Federalne uprave civilne zaštite, policijskih agencija, Oružanih snaga BiH, Crvenog križa i drugih organizacija raspoređeni su duž puta gdje pomažu ostalim osobama i dijele vodu.

Program obilježavanja 23. godišnjice počinje oko 11 sati kada će biti održana komemoracija, a potom slijedi sahrana.

Najčitanije