BiH

Himnama Srpske i Srbije počela svečana akademija povodom tri decenije Srpske

Himnama Srpske i Srbije počela svečana akademija povodom tri decenije Srpske
Foto: Velibor Tripić | Himnama Srpske i Srbije počela svečana akademija povodom tri decenije Srpske

BANJALUKA - Himnama "Moja Republika" i "Bože pravde" u Banjaluci je počela svečana akademija povodom obilježavanja 9. januara - Dana Republike Srpske i tri decenije Republike Srpske.

Akademiji prisustvuju srpski član Predsjedništva BiH Milorad Dodik, predsjednik Republike Srpske Željka Cvijanović, predsjednik Narodne skupštine Nedeljko Čubrilović, premijer Radovan Višković, srpski član Predsjedništva BiH Milorad Dodik, ministri u Vladi Srpske.

Prisutni su i predsjednik Skupštine Srbije Ivica Dačić, premijer Srbije Ana Brnabić, Njegova svetost patrijarh srpski Porfirije, episkop banjalučki Jefrem, ministri u Vladi Srbije i brojne druge zvanice.

Akademija se održava u dvorani "Borik".

Video
Najčitanije