MINHEN - Fudbaleri Hofenhajma izborili su sinoć opstanak u Bundesligi, pošto su i u drugom meču baraža slavili protiv Kazjerslauterna.
Hofenhajm je u gostima slavio sa 2:1, dok su u prvom meču u četvrtak pobijedili sa 3:1.
Gosti su do vođstva došli u 44. minutu, a strijelac je bio defanzivac David Abraham, koji je odlično odreagovao nakon odbijene lopte poslije slobodnog udarca Sejada Salihovića.
Kajzerslautern je do izjednačenja došao zahvaljujući golu Aleksandra Baumjohana u 65. minutu iz slobodnog udarca, a već u sljedećem napadu mogli su i do prednosti, ali im je poništen gol zbog ofsajda.
Gol odluke postigao je Janik Vestergard u 74. minutu.
Ove sezone iz Bundeslige su eliminisani Fortuna iz Diseldorfa i Grojter Firt, dok će njihova mesta u najjačem rangu sljedeće sezone zauzeti Herta i Braunšvajg.