BiH

Igor Radojičić: Vlast RS prihvata status unutar BiH

D.R.

BANJALUKA - Vlast Republike Srpske u potpunosti prihvata svoj status unutar BiH, ne dovodeći u pitanje njen teritorijalni integritet, ocijenio je Igor Radojičić, predsjednik Narodne skupštine RS.

Povodom stava visokog predstavnika Kristijana Švarc-Šilinga iznesenog u `Vol strit žurnalu`, Radojičić je poručio kako premijer Milorad Dodik i vođstvo RS dijele njegovu viziju političke stabilnosti, socijalne harmonije i ekonomskog prosperiteta BiH.

`Pitanje je kako integrisati ključne funkcije vlasti, a pri tom zadržati institucije RS, onakve kakve su danas i koje su rezultat slobodnih i fer izbora. Sve to su pitanja koja se mogu riješiti diskusijama i razgovorima između OHR-a i zainteresovanih strana`, navedeno je u stavu Radojičića, koji je takođe objavljen u `Vol strit žurnalu`.

On je, u pisanoj izjavi, podsjetio kako vlasti RS, na čelu s Dodikom, rade na uspostavljanju političke stabilnosti i ekonomskog prosperiteta, navodeći kao pozitivan primjer inostrane investicije vrijedne četiri milijarde evra u sektorima energetike i telekomunikacija.

`U potpunosti smo posvećeni preduzimanju onih koraka kako bismo građanima RS i BiH omogućili da uživaju u prednostima koje pruža demokratsko, bezbjedno i prosperitetno društvo`, naveo je Radojičić.

Najčitanije