SARAJEVO - Poslanici SDP-a BiH i DF-a u Federalnom parlamentu uputili su prijedlog za izglasavanje nepovjerenja Vladi FBiH.
Ukupno 21 poslanik ovih opozicionih partija stavili su potpis na prijedlog i uputili ga na protokol Parlamenta FBiH.
U obrazloženju Prijedloga navode da Predstavnički dom nije prihvatio izvještaj o prošlogodišnjem radu Vlade, nisu prihvatili izvještaj o izvršenju budžeta FBiH za 2016. godinu, te da članovi Vlade FBiH ne prisustvju sjednicama Parlamenta FBiH.
"Članovi Vlade nisu akteri parlamentarnih debata i konstruktivnih diskusija koje bi omogućile efikasniji rad Vlade", navode iz SDP-a i DF-a, prenosi "NAP".
(N1)