ZAGREB - Članovi Predsjedništva BiH Mladen Ivanić i Bakir Izetbegović razgovarali su danas u Zagrebu sa zamjenikom pomoćnika američkog državnog sekretara Hojtom Jiom o predstojećim reformama u BiH, kao i prioritetima i obavezama koji stoje pred vlastima na putu ka EU.
Članovi Predsjedništva BiH informisali su pomoćnika američkog državnog sekretara o inicijativi EU i evropskom putu BiH u kontekstu usvojene izjave Predsjedništva BiH.
Na sastanku je bilo riječi i o uspostavljanju vlasti na svim nivoima u BiH, saopšteno je iz Predsjedništva BiH.
Jia je izrazio očekivanje da će uspostavljanjem vlasti u BiH procesi donošenja odluka biti efikasniji, te istakao spremnost SAD da nastavi da pruža podršku BiH.
Predsjedavajući Predsjedništva BiH Mladen Ivanić i članovi Predsjedništva Bakir Izetbegović i Dragan Čović prisustvovali su danas u Zagrebu inauguraciji hrvatskog predsjednika Kolinde Grabar Kitarović.