BANjALUKA - Klinički centar Banjaluka prijavio je u srijedu jednog novooboljelog pacijenta od gripa H1N1 koji je bio pozitivan na brzi test, saopšteno je iz Instituta za zaštitu zdravlja Republike Srpske.
Od novog gripa u Srpskoj je do sada oboljelo 504 lica, a trenutno je hospitalizovano osam oboljelih od novog gripa i oboljenja sličnih gripi .
U RS je do sada umrlo troje ljudi kod kojih je bio potvrđen pandemijski grip A /H1N1/.