BiH

Komšić: Vrata NATO-a ostaju otvorena za BiH

Agencije

SARAJEVO - Član Predsjedništva BiH iz reda hrvatskog naroda Željko Komšić izjavio je danas u Sarajevu da vjeruje da će, poslije samita u Čikagu, vrata putu Bosne i Hercegovine prema NATO-u i dalje ostati otvorena.

"Nažalost, nije završeno ono što se očekivalo do samita NATO-a u Čikagu, a to je pitanje nepokretne vojne imovine", istakao je Komšić, odgovarajući na pitanje šta očekuje od tog samita.

Uz opasku da nije bilo nikakvih razloga da se posao u vezi sa vojnom imovinom ne okonča, Komšić je podsjetio da je ostao rok do septembra kada bi trebalo operativno da počne da se primjenjuje Akcioni plan za članstvo (MAP), a do kada bi trebalo završiti ono što se nije uspjelo do samita u Čikagu, prenijela je Fena.

Samit NATO-a u Čigaku biće održan tokom predstojećeg vikenda.

Najčitanije