Takmičarska komisija Nogometnog saveza BiH jednoglasno je suspendovala stadion Asim Ferhatović - Hase, saznaje portal Sarajevo-x.com iz izvora bliskih Takmičarskoj komisiji, koja u petak ima vanrednu sjednicu, sazvanu nakon nemilih događaja na utakmici odigranoj u srijedu na Koševu.
Disciplinska komisija NSBiH o ovome će se izjasniti na zasjedanju sljedeće sedmice, te odrediti visinu novčane kazne i koliko dugo će Sarajevo igrati pred praznim tribinama.
U zavisnosti od odluke ove komisije znat će se da li će i sarajevski derbi Sarajevo - Željezničar 15. maja biti igran bez prisustva navijača.