SARAJEVO - Komandant NATO Štaba Sarajevo brigadni general Pamela Mekgaha izjavila je da se partnerstvo sa BiH i dalje produbljuje i zahvalila svima koji su u proteklih 20 godina doprinijeli da BiH bude mjesto za bolji i bezbjedniji život.
Mekgaha je na prijemu u Sarajevu, povodom obilježavanja 75 godina NATO-a, rekla da zemlje članice vrlo dobro znaju da reformski proces koji vodi dostizanju standarda Alijanse zahtijeva vrijeme, resurse i, iznad svega, političku volju.
"Ne sumnjam da bi sve te zemlje rekle da je proces vrijedan truda i da su zbog reformi koje su saveznici proveli njihovi građani postali bezbjedniji, ekonomije jače, a demokratije otpornije nego ikad prije", istakla je Mekgaha, saopšteno je iz NATO Štaba, prenosi Srna.
Ministar odbrane BiH Zukan Helez rekao je da BiH "teži ka članstvu u NATO s ciljem zaštite mira, suvereniteta i teritorijalnog integriteta".
On je zahvalio NATO-u što pruža podršku u jačanju odbrambeno-bezbjednosnog sistema BiH, te poručio da "cjelokupna podrška Alijanse prema BiH jasno dokazuje da je ona dio NATO porodice".
Obilježavanju 75 godina NATO saveza prisustvovali su i zamjenici ministra odbrane u Savjetu ministara Aleksandar Goganović i Slaven Galić, načelnik Zajedničkog štaba Oružanih snaga BiH general-major Gojko Knežević sa zamjenicima brigadnim generalima Tomom Kolendom i Mirsadom Ahmićem, komandant EUFOR-a general-major Laslo Štic, ambasadori NATO zemalja te vojno-diplomatski predstavnici u BiH.