BANJALUKA - Snaga Republike Srpske su njeni stanovnici, a ne političari u pustoj i praznoj zemlji, istakao je Milan Miličević, predsjednik SDS-a, u čestitki povodom Dana Republike.
"Voljeti i čuvati Republiku Srpsku znači ne zaboraviti nikada njenu slavu i slaviti je skromno i odvažno! Voljeti i čuvati Republiku Srpsku znači uložiti sve potencijale u snažnije ekonomske reforme, bolje obrazovanje, sigurnije zdravstvo i nekorumpirano pravosuđe", naveo je Miličević.
On je poručio da se Srpska čuva sjećanjem na one koji su je stvorili i grčevitom borbom i stvaranjem uslova da njihova djeca ostanu ovdje.
"Naša Republika Srpska su naši ljudi i puna sela i gradovi. Ko će je čuvati, ako svi odemo? Dok se spremam za proslavu moje krsne slave i slave Republike Srpske, Svetog arhiđakona i prvomučenika Stefana, molim se za više pameti, manje bahatosti i lažnog glamura vladajućih koji pokušavaju tako zasjeniti probleme koji se već sada reflektuju, a ubrzo bi mogli dovesti do demografskog sunovrata. Snaga Republike Srpske su njeni stanovnici, a ne političari u pustoj i praznoj zemlji", istakao je Miličević.
On je naveo da mnogi napuštaju Republiku Srpsku, te da ako se ne dese ozbiljne reforme, političari u Srpskoj bi mogli postati vladari praznog prostora.