SARAJEVO - Poslanik SNSD-a u Narodnoj skupštini Republike Srpske (RS) Nikola Baštinac izjavio je da je mirno razdruživanje opcija ukoliko se ne poštuje Dejtonski sporazum.
Prema njegovim riječima, vrlo je bitno u sadašnjem političkom trenutku da se jasno kaže da se u BiH može raditi po Ustavu BiH i ustavima entiteta, ali nikako drugačije.
"Ako se radi na drugačiji način, ako neki u institucijama BiH pokušavaju da ih privatizuju i ponašaju se suprotno Dejtonskom sporazumu, onda nam ne preostaje ništa drugo nego da potražimo sreću na nekom drugom mjestu“, rekao je Baštinac za sarajevsko "Oslobođenje".
Baštinac smatra da u bošnjačkom nacionalnom korpusu ne postoji jasna politička snaga koja bi bila relevantan pregovarač, i to zbog toga što na bošnjačkoj političkoj sceni postoji četiri-pet političkih centara koji zarad što boljeg izbornog rezultata javno napadaju bilo kakav politički dogovor.
"Mislim da će izbori na vlast dovesti predstavnike bošnjačkog naroda koji će moći pregovarati", zaključio je Baštinac.