BANJALUKA - Ministar rada i boračko-invalidske zaštite RS Rade Ristović smatra da je moguće postići dogovor socijalnih partnera o zahtjevima radnika u Srpskoj.
"Vjerujem da će naredne sedmice doći do ponovnog sastanka između socijalnih partnera i da ćemo sigurno naći zajedničke dodirne tačke kada su u pitanju prava radnika", rekao je Ristović.
Komentarišući suprostavljene stavove predstavnika Unije udruženja poslodavaca RS i Saveza sindikata RS u pogledu rješavanja tog pitanja, Ristović je ponovio da je Vlada RS u tripartitnom dijalogu uvijek na strani dogovora, zbog čega "ništa ne treba da se naredbodavno i ishitreno uradi".
Ranka Mišić, predsjednik Saveza sindikata RS, izjavila je da Sindikat neće popustiti ni milimetar kada su u pitanju stečena prava radnika i zahtjevi sindikata.
Ranko Milić, predsjednik Unije udruženja poslodavaca RS, poručio je da poslodavci ne mogu više popuštati zahtjevima socijalnih partnera.