SARAJEVO Pritvorenici koji od 8. januara štrajkuju glađu u pritvorskoj jedinici Suda BiH i KPZ "Kula" u Istočnom Sarajevu mogli bi privremno obustaviti štrajk, kazao je juče Krstan Simić, jedan od članova delegacije Narodne skupštine RS koja je posjetila ove pritvorenike.
On je nakon jučerašnje posjete KPZ `Kula` potvrdio da se tri pritvorenika nalaze na liječenju u bolnici `Kasindo`, jedan je vraćen u pritvor, dok su ostali pritvorenici koji štrajkuju glađu u dobrom zdravstvenom stanju.
`Pritvorenici su bili prisutni sastanku koji je trajao gotovo sat i po. Oni su vrlo koncentrisani i mislim da će ovo pitanje biti riješeno dobro barem sa aspekta njihovog zdravlja. Očekujemo da bi mogli privremeno obustaviti štrajk glađu. To je isključivo njihova odluka i očekujemo da će ona biti pozitivna`, kazao je Simić.
Simić i ostali članovi delegacije Narodne skupštine RS poslanici Ognjen Tadić i Zoran Đerić, te ombudsman za ljudska prava Nada Grahovac i predstavnik Ministarstva pravde RS Boško č