BiH

Narodni front: OHR jednostrano o slobodi medija

D. Risojević

BANJALUKA - NVO "Narodni front" u otvorenom pismu OHRu zapitala je visokog predstavnika zbog čega jednostrano posmatra pojam slobode medija, postavljajući mu pitanje da li se pod pojam slobode medija može podvesti otvoreno ignorisanje i ponižavanje postojanja entiteta Republike Srpske.

`Da li je sloboda medija učestalo prenošenje neistina o političarima iz Republike Srpske? Da li je sloboda medija činjenica da manje od pet odsto ljudi u RS vjeruje BHT1, koju isti ti ljudi finansiraju? Da li je sloboda medija uporno nazivanje RS genocidnom tvorevinom, ili se radi o uređivačkoj politici protivnoj Dejtonskom sporazumu i jeziku mržnje`, navodi `Narodni front`.

Ova nevladina organizacija ističe da je svjesna da kod domaćih političara nema dovoljno zrelosti i navodi da za to postoji odgovornost OHR-a.

`Da li je problem u tome što OHR dozvoljava opstanak političara koji mu se udvaraju i slijepo slušaju, ne štiteći ni narod, ni svoje službenike od njihovog lopovluka i bahatosti`, navodi `Narodni front`.

Podsjeća na kriminal koji je međunarodni revizor ustanovio u poslovanju `Telekoma Srpske` prije više godina i na `licemjernu odluku Pedija Ešdauna da pomiluje smijenjenog direktora 'Telekoma' Željka Jungića`.

`Da li je igdje u Evropi normalno da jedan ministar javno, na sudu, prizna krađu državnog novca, za to bude osuđen smiješnom nagodbom i dalje ostane da bude ministar? Zar OHR tada nije trebalo da reaguje i da primjer narodu da nema povlaštenih lopova. Umjesto toga ostavili su utisak da sve može ako nemaš svoj stav`, navodi NVO `Narodni front`.

`Ne zaboravite, gospodo iz OHR-a, da ste vi uzor za one koji treba, uz vašu pomoć, da uvedu zemlju u Evropu, a mi smo vam naveli nekoliko primjera koji predstavljaju vrlo ružne poruke, čiji autori ste upravo vi iz OHR-a`, stoji u pismu.

Najčitanije