BiH

Nenad Nešić: I mi smo BiH i mi se u njoj pitamo i za nju pitamo

Nenad Nešić: I mi smo BiH i mi se u njoj pitamo i za nju pitamo
Foto: Arhiva | Nenad Nešić: I mi smo BiH i mi se u njoj pitamo i za nju pitamo
Nezavisne novine

SARAJEVO - Ministar bezbjednosti u Savjetu ministara Nenad Nešić ocijenio je da je krajnje vrijeme da se partneri iz Sarajeva izjasne da li im je draža BiH ili Kristijan Šmit i da li je sujeta stranca i sekund njegovog pera jače od Ustava i dogovora tri naroda.

"Da li je Sud BiH posvećen zakonu ili volji turista?", upitao je Nešić. Prema njegovim riječima, sud koji po nalogu turiste u svoje odaje poziva predsjednika Republike Srpske sebe može zvati samo turističkom agencijom.

"Možda se ne sviđaju nekima od Vas politički stavovi Milorada Dodika ili moji, ali i mi smo BiH i mi se u njoj pitamo i za nju pitamo, a pitaju se i svi ljudi koji nas podržavaju", naveo je Nešić u pisanoj izjavi.

On je upitao da li neko misli da je BiH Šmitova?

"Da je sreće, i oni koji nas ne vole vidjeli bi da će sa nama, a ne sa Kristijanom Šmitom, živjeti i danas i sutra, kao što smo zajedno živjeli i prije nego što su se drugi umiješali", poručio je Nešić. Prema njegovim riječima, možda je za neke legitimno da se vjeruje u samovolju stranca, ali onda nije normalno da vlada kao ministar, prenosi Srna.

Nešić je naglasio da Srbi nisu i nikada neće odustati od svoje vjere u slobodu i svoju riješenost da za pravdu i snove daju sve što imaju.

"Nama je stalo da BiH dijelimo sa drugima na tim principima. Ali za početak stvari moraju biti jasne - sud da sudi po zakonima koje donose isključivo poslanici, a turisti po želje da idu u turističke agencije", poručio je Nešić.

On je ukazao da svugdje u svijetu ljudi prave mostove ka strancima u obostranom interesu, na jednakim osnovama - samo u BiH postoji "turista iz Njemačke" koji želi da nameće zakone, nameće pravila i sudi i tuži i određuje koja je politika ispravna, a koja ne.  

Najčitanije