SARAJEVO - Zbog nekorektnog ponašanja Emira Suljagića, savjetnika sarajevskog gradonačelnika Alije Behmena, protestnim pismom prvom čovjeku Sarajeva se obratio Željko Kopanja, direktor i vlasnik "Nezavisnih novina", u kojem traži da se gradonačelnik ogradi od političkih konotacija koje je iznio njegov savjetnik praveći tako razliku među predstavnicima medija čije je sjedište u Banjaluci ili Sarajevu.
"Novinarka Nataša Krsman godinama je korektno pratila rad Gradske uprave i gradonačelnika Sarajeva, a takođe i rad Vaše stranke SDP BiH, pa je najmanje što možemo očekivati da joj se za ovu neprijatnost izvini Vaš službenik, a da se Vi ogradite od njegovih izjava", naglašava se u protestnom pismu i dodaje da se u protivnom može doći do zaključka da političke konotacije Vašeg savjetnika upućene našoj novinarki predstavljaju i stav gradonačelnika Sarajeva, grada čiji je ona stanovnik i poreski obveznik, kao i kompanija za koju ona u tom istom gradu radi već deset godina.
Emir Suljagić, nakon pres-konferencije koja je održana 28. aprila, na negodovanje novinarke "Nezavisnih novina" zbog nemogućnosti postavljanja pitanja kazao joj: "Ti, Nataša, takva pitanja možeš postavljati Miloradu Dodiku u Banjaluci, a ne ovdje."
"Gospodine Behmen, molimo Vas za objašnjenje da li novinari koji predstavljaju medije sa sjedištem u Banjaluci imaju ravnopravan tretman u Gradskoj upravi Sarajeva? Da li novinarka 'Nezavisnih novina', koja je rođena, živi i radi u Sarajevu, samo zato što piše za medij sa sjedištem u Banjaluci nema pravo da iskaže nezadovoljstvo zbog nemogućnosti da u Gradskoj upravi Sarajeva svoj posao obavlja neometano i profesionalno", naglašava se u protestnom pismu i dodaje da kvalifikacija savjetnika Suljagića da "se onima koji Dodika smatraju državnikom a ne četnikom nikada neće izviniti" još je jedan dokaz da novinarka "Nezavisnih novina" nema isti tretman kao kolege iz medija sa sjedištem u Sarajevu, jer se samo njoj, bez argumentacije, pripisuje politička pripadnost.