BANjALUKA - Narodna skupština Republike Srpske (RS) nastavila je zasjedanje raspravom o Programu potpunog stambenog zbrinjavanja porodica poginulih boraca i ratnih vojnih invalida od prve do četvrte kategorije RS za ovu godinu za koji je iz Razvojnog programa Srpske obezbijeđeno 20 miliona KM.
Ovim je novcem predviđeno da se u ovoj godine završe započete investicije, da se saniraju montažni i tipski stambeni objekti i dodijele nepovratna novčana sredstva.
Za realizaciju Programa nadležni Vlada RS, lokalne zajednice, Direkcija za obnovu i razvoj i Boračka organizacija RS.
Protokol između Vlade RS i Boračke organizacije RS o stambenom zbrinjavanju porodica poginulih boraca i ratnih vojnih invalida od prve do četvrte kategorije potpisan je 25. februara 2008. godine, a njime je predviđeno da u roku od tri godine sa 50 miliona KM iz Razvojnog programa RS bude stambeno zbrinuto svih pet hiljada porodica koje pripadaju ovim kategorijama.
"Od ovog projekta ne zavisi koliko smo uspješni kao vlast, već koliko smo uspješni kao ljudi", rekao je tada premijer RS Milorad Dodik.
Predsjednik Narodne skupštine RS Igor Radojičić obavijestio je u utorak naveče poslanike da će u srijedu poslije ove tačke biti nastavljeno izjašnjavanje o 158 amandmana na Prijedlog zakona o prostornom uređenju i građenju. Ova tačka dnevnog reda bila je prekinuta u utorak, 11. maja, kada je Vlada kao predlagač zatražila dodatno vrijeme za izjašnjavanje o uloženih 158 amandmana.