BiH

O mogućim infrastrukturnim projektima

Srna

PEKING - Predsjednik Vlade Republike Srpske (RS) Milorad Dodik potvrdio je da je tokom posjete Pekingu sa predstavnicima Kineske korporacije za puteve i mostove razgovarao o projektima koji bi mogli biti realizovani u RS.

"Razgovarali smo sa određenim proizvođačima elektronske opreme koji imaju interes da u budućnosti u regionu istočne Evrope lociraju određene fabrike koje bi se bavile proizvdnjom rasvjetnih tijela, bankarskim kućama koje imaju novac i spremne su da podrže određene projekte", rekao je    Dodik u telefonskoj izjavi iz Pekinga za RTRS.

Dodik je rekao da se intenzivno kontaktira i   sa predstavnicima Šangaja, centra finansijske i privredne moći Kine.

"Razgovori će sutra biti nastavljeni sa nekim drugim zainteresovanim subjektima. Boravak u Kini završava se posjetom Hong Kongu, razgovorima sa partnerima koji imaju interes i poznaju tržište RS", najavio je Dodik.

Predsjednik SNSD-a Milorad Dodik sa stranačkom delegacijom učestvovao je u Pekingu na dvodnevnom kinesko-evropskom Visokom forumu političkih stranaka, čije su teme globalne promjene i saradnja Kine i Evrope.                       

Najčitanije