MRKONJIĆ GRAD Stanovništvo Mrkonjić Grada obilježilo je juče Dan opštine, koji je ustanovljen u znak sjećanja na 4. februar 1996. godine, kada su se poslije petomjesečnog izbjeglištva Mrkonjićani vratili na svoja ognjišta.
Povodom toga je u crkvi Rođenja presvete Bogorodice u Mrkonjić Gradu služen parastos za poginule borce u proteklom ratu. Nakon toga su delegacije opštine i Boračke organizacije položile cvijeće na spomen-obilježje masovne grobnice na pravoslavnom groblju, na centralno spomen-obilježje poginulim borcima ispred Doma kulture i kralju Petru Prvom Karađorđeviću Mrkonjiću - u centru grada.
Održana je i svečana sjednica Skupštine opštine, na kojoj su dodijeljena opštinska priznanja zaslužnim pojedincima.
Povelja zaslužnog građanina mrkonjićke opštine posthumno je dodijeljena Vojislavu č