BANjALUKA - Predsjednik Republike Srpske (RS) Rajko Kuzmanović odlikovao je povodom 9. maja - Dana pobjede nad fašizmom pet lica na prijedlog SUBNOR-a RS i Udruženja bivših logoraša Drugog svjetskog rata RS.
Orednom časti sa zlatnim zracima odlikovan je Blagoja Gajić, učesnik NOR-a i nosilac Partizanske spomenice 1941. godine, koji je i predsjednik Republičkog odbora SUBNOR-a RS, saopšteno je iz Kabineta predsjednika RS.
Ordenom časti sa srebrnim zracima odlikovani su Tanasije Gaković, učesnik NOR-a od 1942. godine i predsjednik Opštinskog odbora SUBNOR-a Gradiška, i Rade Džajić, učesnik NOR-a od 1943. godine i predsjednik Gradskog odbora SUBNOR-a Banjaluka.
Istim ordenom časti sa srebrnim zracima odlikovani su i Pero Rodić, bivši logoraš i potpredsjednik Udruženja logoraša Drugog svjetskog rata, kao i Milinko Skrobić, bivši logoraš i predsjednik podružnice Udruženja logoraša Drugog svjetskog rata za opštine Doboj i Petrovo.
U saopštenju se navodi da će svečano uručenje odlikovanja biti obavljeno tokom maja ove godine.