BOSANSKO GRAHOVO Opštinski odbor SDPa BiH Bosansko Grahovo, u čijem je sastavu i opštinski načelnik i predsjedavajući Opštinskog vijeća, donio je odluku o kompletnom istupanju članstva iz te stranke, a među njima su i četiri vijećnika Opštinskog vijeća Grahovo Dragiša Kovačević, Vojin Galić, Smiljka Radlović i Stevan Erceg.
Na prvoj sjednici Opštinskog vijeća Grahovo ovi vijećnici proglasiće se nezavisnim.
Kako se navodi u saopštenju, oni su ovu odluku donijeli prvenstveno zbog tog odstupanja od programskih opredjeljenja i načela SDP-a BiH, zbog narušavanja načela nacionalne zastupljenosti u najvišim organima stranke te zbog istupanja najviših funkcionera SDP-a u sredstvima javnog informisanja čime obnavljaju i zaoštravaju konflikte i produbljuju podjele na nacionalnoj osnovi.
SDP Grahova u povodu najnovijih istupa najviših funkcionera SDP-a BiH u Srebrenici smatra da ne može biti razlike u statusu opština Bosansko Grahovo i Srebrenica te da izdvajanje Srebrenice iz Republike Srpske nije u skladu s Ustavom BiH.
`Kada je u pitanju poseban status opštine Bosansko Grahovo, smatramo da je ona i dalje najporušenija opština u BiH i da je u nju vrlo malo uloženo posljednjih godina kako bi se stanje popravilo, tako da ona treba dobiti poseban status u Federaciji BiH ili eventualno organizovanje 11. kantona od opština sa sličnim položajem i statusom u Federaciji BiH`, stoji u saopštenju Opštinskog odbora SDP-a Bosanskog Grahova.