BiH

Optuženi da su pod vozilo bivšeg ministra postavili uređaj za prisluškivanje

Optuženi da su pod vozilo bivšeg ministra postavili uređaj za prisluškivanje
Foto: Arhiva | Optuženi da su pod vozilo bivšeg ministra postavili uređaj za prisluškivanje

SARAJEVO - Opštinski sud u Sarajevu potvrdio je optužnicu Tužilaštva Kantona Sarajevo protiv Aldena Hota, Vesne Gašpar i Abudullaha Velagića koja ih tereti da su se od januara 2021. do aprila iste godine udružili u kriminalnu grupu koja je neovlašteno prisluškivala i zvučno snimala tadašnjeg ministra u Vladi Federacije BiH Nermina Džindića.

"Tačnije, optuženi su uređaj za praćenje i zvučno snimanje postavili ispod automobila Džindića i posredstvom mobilne aplikacije - prisluškivali ga", saopštilo je Tužilaštvo Kantona Sarajevo.

Hot je optužen i za nedozvoljeno držanje oružja i posjedovanje i omogućavanje uživanja droga.

"Na rasvjetljavanju tih krivičnih djela, a pod nadzorom postupajućeg tužioca, radili su pripadnici Federalne uprave policije. Za glavni pretres postupajući tužilac predložio je izvođenje više od 100 materijalnih dokaza, saslušanje devet svjedoka, potom vještaka za mobilne telefonske uređaje i telekomunikacione tehnologije, kriminalističke vještake za hemijska ispitivanja te vještaka za balistička i mehanoskopska vještačenja", saopštilo je Tužilaštvo Kantona Sarajevo.

Najčitanije