DOBOJ - U Okružnom sudu u Doboju 14 lica, uhapšenih u prošlogodišnjoj policijskoj akciji "Gradina 3", izjasnila su se da nisu kriva za neovlaštenu proizvodnju i promet opojnih droga, saopšteno je iz tog suda.
O krivici su se izjasnili Željko Trgić (35), Dobrivoje Vasiljević (25), Matko Čamdžić (24), Bojana Šestić (28), Darko Popović (24), Ema Helezović (24) i Alen Musić (34) svi iz Doboja, zatim Rizah Škiljo (36) iz Šija, opština Tešanj, Damir Hasić (36) i Amer Čamdžić (22) iz Lukavice kod Gračanice, Eldin Kametović (28) iz Orašja, Saša Župan (28) iz Broda, Nenad Jaganjac (31)iz Tuzle i Slobodan Perić (31) iz Ularica, opština Usora.
Ova lica su uhapšena 6. novembra prošle godine u akciji "Gradina 3", koja je provedena po nalogu Specijalnog tužilaštva Republike Srpske /RS/ i Okružnog tužilaštva Doboj, a u saradnji sa pripadnicima MUP-a RS, federalnog MUP-a i policije Brčko distrikta.
Prema podacima MUP-a RS, tokom akcije "Gradina 3" zaplijenjeno je oko sedam kilograma skanka, po 100 grama heroina i spida, 200 komada tableta ekstazi, više specijalnih vaga za mjerenje narkotika, 15 automatskih pušaka, pet pištolja, veća količina minsko-eksplozivnih sredstava, telefona, sim kartica i novca.