FOČA Pješački most na rijeci Ćehotini, čiju su izgradnju platili USAID, SIDA i opština, juče je svečano otvoren.
Most su presijecanjem vrpce svečano otvorili Rudi Runko, voditelj projekta GAP, i Zdravko Krsmanović, načelnik opštine Foča.
`Ovo je četvrti most u centru grada, a treći projekat koji je opština Foča dosad uradila sa GAP-om`, rekao je Krsmanović i dodao da je novi pješački most spojio naselja Donje polje i Međurječje.
Premošćenju su se najviše obradovali mališani iz OŠ `Sveti Sava` sa jedne strane obale, a sa druge mališani iz dječjeg vrtića.
Svečanost su pjesmom uveličala djeca iz muzičke škole, osnovnih škola i mladi muzičari, a u trenutku otvaranja mosta niz Ćehotinu su se spustile ekipe rafting klubova.
Ukupna vrijednost ove investicije iznosila je oko 145.000 KM, gdje je opština učestvovala sa 41 odsto, a GAP projekat sa 59 odsto.