BEOGRAD - Predsjednik Vlade Republike Srpske (RS) Milorad Dodik počeo je u četvrtak razgovor sa Njegovom svetošću patrijarhom srpskim Irinejom u Patrijaršiji Srpske pravoslavne crkve (SPC) u Beogradu.
Osim premijera Dodika, u delegaciji RS su ministri industije, energetike i razvoja Slobodan Puhalac, unutrašnjih poslova Stanislav Čađo, saobraćaja i veza Nedeljko Čubrilović, te direktor Republičkog sekretarijata za vjere Jovo Turanjanin, predsjednik Socijalističke partije Petar Đokić, savjetnik premijera Srpske Miladin Dragičević i portparol premijera Biljana Bokić.
Razgovoru prisustvuju i mitropolit crnogorsko-primorski Amfilohije, vikarni episkop hvostanski Atanasije (Rakita), episkop zvorničko-tuzlanski Vasilije i episkop zahumsko-hercegovački i primorski Grigorije.