BiH

Pink BH da preispita masovno otpuštanje radnika

Agencije

BANjALUKA - Udruženje mladih novinara Republike Srpske (RS) zatražilo je od menadžmenta "Pinka BH" koji je odjednom otpustio više od 20 radnika u Banjaluci i u Sarajevu da preispita odluku o masovnom otpuštanju radnika kakvo nije zabilježeno u poslijeratnom periodu u medijima.

"Mada je riječ o mediju sa privatnim kapitalom, zapanjeni smo da se u vremenu krize i recesije tako poigrava sa sudbinama medijskih zaposlenika", navodi se u saopštenju ovog udruženja.

Mladi novinari RS traže da u ovom slučaju reaguje i Vlada RS, podsjećajući da je "Pink radio BH" dobio pomoć Vlade RS kojoj je uslov bio da se godinu dana ne smije otpustiti nijedan radnik, a čijih je četvoro radnika ostalo bez posla.

Najčitanije