BiH

Počelo obilježavanje Dana policije RS

Agencije

BANjALUKA - Služenjem parastosa poginulim pripadnicima Ministarstva unutrašnjih poslova Republike Srpske /MUP RS/ u crkvi Rođenja presvete Bogorodice i polaganjem vijenaca u zgradi MUP-a RS u Banjaluci danas je počelo obilježavanje Dana policije RS.

Prije polaganja vijenaca predstavnici MUP-a RS predali su raport predsjedniku Srpske Rajku Kuzmanoviću, u čiju čast je ispred zgrade MUP-a RS postrojena počasna jedinica MUP-a RS.

Vijence su ispred spomen-ploče poginulim pripadnicima MUP-a RS položili predsjednik RS Rajko Kuzmanović, premijer Srpske Milorad Dodik, ministar unutrašnjih poslova RS Stanislav Čađo, delegacija Narodne skupštine RS, predstavnici Organizacije porodica zarobljenih i poginulih RS, predstavnici RS u zajedničkim institucijama BiH, šef Bezbednosno-informativne agencije /BIA/ Srbije Saša Vukadinović, direktor Policije Srbije Milorad Veljović i delegacija EUPM-a u BiH.

Na Trgu Krajine u Banjaluci pripadnici MUP-a RS održali su tehnički zbor i pokaznu vježbu upriličenu za građane banjaluke.

Obilježavanje Dana policije RS biće završena danas u 69.00 časova svečanim koktelom u Banskom dvoru u Banjaluci na kome će biti uručena priznanja i nagrade najboljim pripadnicima MUP-a RS.

Najčitanije