UŠĆE Stevan Zečević, Zorica Lazić i Elmir Kuduzović, bivši stanari kuće "Velikog brata", poginuli su u saobraćajnoj nesreći koja se dogodila u noći između petka i subote, u mjestu Ušće, na putu Obrenovac Šabac.
Do nesreće je došlo kada je automobil kojim je upravljao Elmir Kuduzović zbog neprilagođene brzine izletio iz krivine, prevrnuo se na krov i sletio u rječicu Vukodraž, nekoliko kilometara od termoelektrane "Nikola Tesla".
Vladimir Sarić, četvrta osoba koja se nalazila u automobilu, koji je sjedio na mjestu suvozača, uspio je da se izvuče iz automobila i zatraži pomoć od čuvara voćnjaka Nikole Negrana.
"Izašao sam na kapiju, kad čujem neko zove u pomoć, pošao sam tamo da vidim. Prišao mi je momak, rekao je da pomognem, ima troje u vodi. Dovedem čoveka u portirnicu, dam mu ćebe, onda smo zvali miliciju", rekao je Negran.
Sudeći po tragovima kočenja, što je potvrdila obrenovačka saobraćajna policija, Kuduzović je u krivini na kojoj je bilo dosta leda, umjesto da uspori, dodao gas i tako u potpunosti izgubio kontrolu nad automobilom sitroen C4. Kuduzović je, navodno, vozio brzinom od 120 kilometara na čas, a policija nije saopštila da li je vozio u pijanom stanju.
Bivši ukućani serijala "Veliki brat" krenuli su u Loznicu gdje su trebalo da se nađu na zabavi. U Loznici ih je čekao bivši ukućanin, Užičanin Danilo Tomić. U drugom automobilu, golfu, pratili su ih takođe bivši ukućani Jelena Žeželj, Tanja Obradović, te Tanjina sestra Ivana.
Po Elmira, Stevana i Zoricu došao je Sarić, koji je trebalo da ih odveze u Loznicu. Neposredno prije nesreće Elmir se zamijenio s vozačem koji je prešao na mjesto suvozača.
Prema nezvaničnim informacijama, nekoliko kilometara prije mjesta nesreće, sitroen kojim je upravljao Elmir pretekao je golf. Potom ih je Tanja zvala pet minuta prije nesreće da im kaže da uspore. Potom su im se izgubili iz vida. Poslije desetak pređenih kilometara vozač golfa ih je pozvao da vidi gdje se nalaze, ali kako nisu bili dostupni, krenuo je nazad.
Kod naselja Ušće zatekli su stravičan prizor - prevrnut sitroen u vodi. Oni su odmah pozvali Hitnu pomoć, koja je na mjesto nesreće došla poslije 15 minuta.
Ekipa Hitne pomoći odmah je Vladimira Sarića odvezla u beogradski urgentni centar. Za to vrijeme vatrogasci i policajci počeli su da vade vozilo iz kanala, za šta im je trebalo dva časova.
Stevan Zečević Zeka, koji je živio u Novom Sadu, i Zorica Lazić iz Zemuna imali su po 24 godine, a Elmir Kuduzović iz Gračanice imao je 26 godina. Sve troje su postali poznati zahvaljujući učešću u ovogodišnjem izdanju TV šoua "Veliki brat", koji se emituje na Televizijama B92 i TV PINK BH.
Elmirove majka i sestra otputovale u Beograd
Majka i sestra Elmira Kuduzovića, Zlata i Dženana (19), nakon vijesti o nesreći, juče ujutro su otputovale u Beograd, dok je otac Džemal, koji radi kao autoprevoznik, na posao otišao prije nego što je stigla tužna vijest.
"Bilo je to fino dijete. Dugo je volontirao u gračaničkom Udruženju za pomoć djeci s posebnim potrebama 'Osmijeh'. Vijest je pogodila sve Gračanlije", kaže rođaka Senija Kuduzović.
Elmirovi roditelji su se prije godinu dana razveli, a on i sestra Dženana su živjeli s majkom Zlatom.
Elmir je, kažu njegovi prijatelji, mnogo volio sestru i brinuo o njoj, zbog koje je namjeravao napustiti "Velikog brata".
"Zadnji put kad smo se vidjeli ispričao mi je da je htio napustiti kuću kad ga je Marina provocirala za sestru. Nije imao nikakvih vijesti o porodici i bojao se da li ima nekih problema. Rekao mi je da bi kuću napustio da ga nisu izbacili", ispričao je Haris Spahić (23), s kojim se Elmir posljednji put vidio prije mjesec dana u Gračanici.
Haris nam je ispričao da je Elmir bio oduševljen "Velikim bratom", na koji se prijavio na nagovor prijatelja. Godila mu je slava nakon izlaska iz kuće.
"Najviše je govorio o curama, koje su se zanimale za njega. Rekao mi je da mu se događalo da, ako je pet cura u jednom društvu, svih pet hoće da budu s njim. Njegov život se drastično promijenio. Ovdje nije radio nakon što je u jednoj firmi izgubio dva prsta, a tamo je bio veoma dobro prihvaćen", ispričao je Haris.
J.Š.
Prekinut šou
Ovogodišnji "Veliki brat" prekinut je sinoć zbog tragične smrti troje bivših ukućana, Stevana Zečevića, Zorice Lazić i Elmira Kuduzovića. Prvobitno je veliko finale ove emisije bilo planirano za 5. januar.
Televizija B92 i produkcijska kuća "Emotion" odlučili su da prekinu ovaj program prije vremena, jer je to "jedini normalan i logičan potez poslije ove tragedije".
"Produkcija 'Emotion' i B92 zajednički su donijeli odluku koja se nameće kao najpravednija u ovom trenutku - da svi ukućani koji su došli do kraja serijala podijele novčanu nagradu namijenjenu pobjedniku", navodi se u zajedničkom saopštenju.
U saopštenju se navodi da je novac prikupljen tokom glasanja namijenjen kampanji za poboljšanje bezbjednosti u saobraćaju.
Završna emisija bila je posvećena uspomeni na Zoricu, Stevana i Elmira