BiH

Pomoć najmlađem srpskom logorašu

Agencije

SARAJEVO - Najmlađi srpski logoraš Dalibor Kuljanin, koji je tokom proteklog rata bio zatvoren u logoru Bradina, primio je u četvrtak novčanu pomoć za izgradnju kuće u iznosu od 3.000 KM koju mu je uručio ministar rada i boračko-invalidske zaštite Republike Srpske (RS) Rade Ristović.

Kuljanin, koji danas ima 25 godina, zatvoren je u logor nakon napada muslimanskih snaga na selo Bradina, kod Konjica.

"U logoru sam bio skoro godinu dana. Od 23. marta 1992. do aprila 1993.godine. Još su mi pred očima ružne slike i ne bih poželio da ih doživi bilo koje dijete. Gledao sam mnoga mučenja, silovanja, ubistva. Gledao sam kako šutaju glavu moga strica. To su bile strašne patnje", ispričao je Dalibor.

On je dodao da njega nisu maltretirali, ali da su mu jednom prilikom repetirali pušku u glavu, pitajući ga gdje su mu roditelji i psujući mu četničku majku.

Dalibor je bio zatvaran u dva navrata. Nakon prvog napada na Bradinu oko 20 dana bio je zatvoren u zgradi osnovne škole i poslije toga pušten.

Poslije drugog napada odveden je u Donje Selo u Konjicu gdje je doživio torture od hrvatsko-muslimanskih snaga.

Iz logora je izašao nakon razmjene između hrvatskih i srpskih snaga nakon što je došlo do sukoba između Hrvata i muslimana. Dalibor se sa roditeljima koji su bili u Sarajevu vidio tek poslije 10 mjeseci nakon izvršene razmjene u Hadžićima.

Dalibor danas sa majkom živi u ilidžanskom naselju Vojkovići.

Najčitanije