BiH

Prva sjednica Organizacionog odbora za svečanost otvorenja Ferhadije

Prva sjednica Organizacionog odbora za svečanost otvorenja Ferhadije
Prva sjednica Organizacionog odbora za svečanost otvorenja Ferhadije
Vanja Stevanović, Foto: J.Đurđević

BANJALUKA – U Banjaluci je danas počela prva sjednica Organizacionog odbora za svečanost otvorenja Ferhadije džamije u Banjaluci koje će biti 7. maja ove godine.

Organizacionim odborom predsjedava Muftija banjalučki Osman ef. Kozlić, Redžep Fetić iz Rijaseta IZ, hfz. Hasan Atli, savjetnik za vjerska pitanja Ambasade Turske, te Hisein Šanli, direktor Turske razvojne agencije TIKA koja je finansirala finalnu fazu obnove Ferhadije, ispred Vlade RS Jasmin Komić, ministar nauke i tehnologije, potrpredsjednik RS Ramiz Salkić, direktor "Nezavisnih novina" i "Glasa Srpske" Željko Kopanja...

Muzftija banjalučki Osman ef. Kozlić naglasio je prije sjednice u izjavi medijima da će 7. maja iz Banjaluke biti poslana poruka da je život zajedništva moguć i da su svi sakralni objekti, hramovi, sinagoge, katedrale i džamije objekti kulture i istorije koji treba da se čuvaju.

Potpredsjednik RS Ramiz Salkić dodao je i da će ovaj datum sigurno biti prekretnica jer će se na taj način pokazati da su bošnjaci sastavni dio kulture ovih prostora.

Organizacioni odbor očekuje da u najboljem redu protekne ova organizacija od velikog značaja za Banjaluku, RS i BiH i danas treba da se utvrdi finansijska konstrukcija i formiraju poodbori.

Najčitanije