BiH

RS otvorena za saradnju s Izraelom

N. Dušanić

BANJALUKA - Milorad Dodik, premijer RS, ocijenio je juče da će dolazak izraelskih kompanija u RS doprinijeti privrednom razvoju i prihvatanju novih poslovnih standarda u RS.

On je juče na sastanku sa nerezidentnim ambasadorom Izraela u BiH Amirom Arnon razgovarao o mogućoj privrednoj saradnji Izraela i RS.

`RS sa svojim resursima i Vladinim institucijama daje podršku svim investitorima koji dolaze iz Izraela`, rekao je Dodik.

Naveo je da je sa ambasadorkom razgovarao o mogućoj saradnji, o onome što se do sada radilo i što će se raditi u budućnosti. On je podsjetio da je u RS već prisutno nekoliko kompanija iz Izraela, te istakao da cijene izraelska privredna dostignuća.

Dodik je naglasio da je upoznao ambasadorku sa stavovima RS u vezi s političkim razvojem BiH, o aktivnostima oko Ustava, evropskih integracija, te o poznatim stavovima u vezi sa reformom policije.

Istakao je da Republika Srpska vidi budućnost BiH isključivo kroz slobodan razvoj RS.

`Ukoliko to uporno bude ignorisano, onda ni RS nije ta koja bi se zalagala za očuvanje bilo kakvih zajedničkih institucija`, kazao je Dodik.

Ambasadorka Arnonova, koja je juče prvi put posjetila RS, izrazila je zahvalnost zbog spomenika žrtvama jasenovačkog holokausta koji je izgrađen u Banjaluci ispred zgrade Vlade RS.

Istakla je da BiH ima izuzetne turističke potencijale zbog njenih prirodnih ljepota, te da će i ona svoj godišnji odmor provesti u BiH.

Dodik i Arnonova su položili vijenac na spomenik žrtvama jasenovačkog holokausta.

Jevrejski kulturni centar

Ambasadorka Izraela u BiH Amira Arnon sastala se i sa Dragoljubom Davidovićem, gradonačelnikom Banjaluke.

Davidović je rekao da je u toku priprema za izgradnju jevrejskog kulturnog centra i istakao da je to dug prema svim Jevrejima koji su prije živjeli u Banjaluci.

Ambasadorka je rekla da `najpopularnijeg gradonačelnika u BiH` poziva u posjetu Izraelu.

Najčitanije